سریال امریکایی دوستان، سریال دوستان، خرید سریال دوستان، خرید سریال امریکایی دوستان، خرید سریال دوستان ارزان، خرید سریال دوستان نسخه خانگی، خرید سریال دوستان زیرنویس فارسی، سریال امریکایی فرندز، سریال فرندز، خرید سریال فرندز، خرید سریال امریکایی فرندز، خرید سریال فرندز ارزان، خرید سریال فرندز نسخه خانگیشناسنامه سریال دوستان – سریال Freinds

تهیه‌کننده(ها): دیوید کرین، مارتا کافمن
بازیگران: جنیفر انیستن، کورتنی کاکس، لیزا کودرو، مت له بلانک، متیو پری، دیوید شویمر
تعداد دیسک: 11 عدد DVD (ده فصل)
کشور سازنده: آمریکا
زبان اصلی انگلیسی با زیر نویس فارسی

خرید سریال آمریکایی دوستان

درباره سریال دوستان – سریال Freinds

سریال دوستان یک مجموعه تلوزیونی کمدی در مورد گروهی متشکل از شش دوست است که در منطقه منهتن شهر نیویورک زندگی می‌کنند. این مجموعه توسط دیوید کرین و مارتا کافمن از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۴ مشتمل بر ده فصل ساخته شده ‌است.

سریال امریکایی دوستان یا فرندز متمرکز بر زندگی سه مرد و سه زن بیست و چند ساله (که در روند سریال به سی و چند سالگی می‌رسند) است که ساکن محله گرین ویچ هستند. این سریال یکی از محبوبترین مجموعه‌های کمدی روزمره در تاریخ تلویزیون آمریکا است که ده‌ها میلیون طرفدار در سراسر جهان بدست آورده‌است. سریال دوستان در تلویزیونهای بیش از یکصد کشور جهان نمایش داده شده‌است و روزبروز به شمار طرفداران آن افزوده می‌شود.
سریال Friends را کمپانی برایت/ کافمن/ کرین با همکاری شرکت تلویزیونی برادران وارنر برای شبکه ان بی سی در ایالات متحده ساخته‌است و برای اولین بار از همین شبکه پخش شده‌است و پس از آن شبکه‌های دیگری در کشورهای متعدد جهان آن را پخش کردند. قسمت اول سریال Freinds در ایالات متحده در ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۹۴ روی آنتن رفت و آخرین قسمت آن در ۶ می سال ۲۰۰۴ پخش شد.

مجموعهٔ تلوزیونی دوستان در طی پخش، جوایز زیادی بدست آورد، از جمله شش جایزهٔ امی برای عالیترین سریال کمدی، یک جایزه گوی طلایی، ۵۶ جایزه دیگر و در مجموع سریال  دوستان ۱۵۲مرتبه کاندید جایزه‌های مختلف شده‌است. بعد از پایان مجموعه تلوزیونی Freinds در سال ۲۰۰۴، مجموعه جویی در ادامهٔ آن ساخته شد.

سریال امریکایی دوستان، سریال دوستان، خرید سریال دوستان، خرید سریال امریکایی دوستان، خرید سریال دوستان ارزان، خرید سریال دوستان نسخه خانگی، خرید سریال دوستان زیرنویس فارسی، سریال امریکایی فرندز، سریال فرندز، خرید سریال فرندز، خرید سریال امریکایی فرندز، خرید سریال فرندز ارزان، خرید سریال فرندز نسخه خانگی

خرید سریال فرندز، دوستان

هنرپیشگان سریال دوستان – سریال Freinds

جنیفر انیستن در نقش ریشل گرین – پیشخدمت کافی شاپ سنترال پارک که بعدها شغلی در قسمت مدیریت کمپانی بلامینگدیلز برای خود دست و پا می‌کند و در نهایت در رالف لورن مشغول به کار می‌شود.
کورتنی کاکس آرکت در نقش مونیکا گلر بینگ – سرآشپزی عصبی که در طول سریال در چندین رستوران کار می‌کند.
لیزا کودرو در نقش فیبی بوفِی – زنی به واقع عجیب! موزیسن و ماساژور.
مت له بلانک در نقش جویی تریبیانی – هنرپیشه‌ای زن پرست و با وجود آن ساده لوح و دوست داشتنی. معروف ترین نقشی که بازی کرده‌است، نقش دکتر درک رموری در سریال روزهای زندگی ما است.
متیو پری در نقش چندلر بینگ – حسابداری حرفه‌ای، عاشق کامپیوتر، در یک کمپانی بزرگ چند ملیتی. درواقع هیچ کسی واقعا نمی‌داند که چه کاری انجام می‌دهد!! او بعد‌ها در یک کمپانی تبلیغات مشغول به کار می‌شود. کلا کم حرف و شوخ است ولی در صورت بر افروخته شدن شوخی‌ها و متلک‌هایش بیشتر می‌شود.
دیوید شویمر در نقش دکتر راس گلر – برادر بزرگتر مونیکا گلر، دیرینه شناس موزه تاریخ طبیعی و بعد‌ها استاد دانشگاه نیویورک.

از میان این هنرپیشگان، متیو پری و جنیفر انیستن قبلا بازی در سریال‌های تلویزیونی را تجربه کرده‌اند. همچنین خانم لیزا کودرو قبلا در نقش اورسلا بوفِی در سریال دیوونتم بازی کرده‌است. او در سریال دوستان با بازی نقش فیبی، اورسلا را خواهر دوقلوی بدذات خود معرفی می‌کند.
نقش راس گلر قبل از تدوین سریال، همزمان با نوشتن سناریو و متن داستان برای دیوید شویمر پیش بینی شده بود. کورتنی کاکس در ابتدا برای نقش ریشل در نظر گرفته شده بود، ولی تهیه کنندگان را متقاعد کرد که خصوصیات اخلاقی و شخصیت او برای ایفای نقش مونیکا مناسبتر است که در ابتدا قرار بود توسط جنیفر انیستن بازی شود از طرفی انیستن هم احساس کرد نقش ریشل برایش مناسبتر است.

خرید سریال Freinds, خرید سریال فرندز, خرید سریال فرندز نسخه کامپیوتری, خرید سریال فرندز نسخه خانگی, خرید سریال فرندز ارزان, خرید سریال فرندز زیرنویس فارسی, خرید سریال امریکایی فرندز, خرید سریال امریکایی دوستان, خرید سریال امریکایی درام عاشقانه, خرید سریال دوستان, خرید سریال دوستان نسخه خانگی, خرید سریال دوستان ارزان, خرید سریال دوستان زیرنویس فارسی, سریال فرندز, سریال امریکایی فرندز, سریال امریکایی دوستان, سریال دوستان

خرید سریال فرندز، دوستان

شخصیتهای فرعی سریال دوستان – سریال Freinds

  • جک گلر در نقش الیوت گولد
  • جودی گلر در نقش کریستینا پیکلز
  • مایک هنیگان در نقش پاول رود
  • ریچارد بروک در نقش تام سلک
  • جنیس در نقش مگی ویلر
  • گانتر در نقش جیمز میشل تایلر

علاوه بر این شخصیتهای فرعی، هنرمندان بسیاری در یک یا چند قسمت این مجموعه به صورت بازیگر مهمان نقش آفرینی کرده‌اند، که تعدادی از آنها از معروفترین ستارگان هالیوود هستند. از قبیل: بروس ویلیس، جرج کلونی، شون پن، برد پیت، جولیا رابرتز، وینونا رایدر، ایزابلا روسلینی، بن استیلر، ژان کلود ون دام، رابین ویلیامز، ریز ویدرسپون.

خلاصه داستان سریال دوستان – سریال Freinds

تمرکز سریال دوستان بر زندگی یک گروه دوستی شش نفره‌است: «ریشل گرین» پولدار، لوس، و عزیز کردهٔ پدر، که یاد می‌گیرد چگونه به تنهایی زندگی کند. آشپز وسواسی و تمیز «مونیکا گلر». ماساژور عجیب، بی مسئولیت، خوش بین، خواننده و نویسندهٔ اشعار فالک «فیبی بوفِی». هنرپیشهٔ ساده لوح «جویی تریبیانی». کارمند باهوش و خوش مشرب «چندلر بینگ» و دیرینه شناس بدشانس «راس گلر» که سه ازدواج ناموفق را می‌گذراند.
وقتی که داستان شروع می‌شود، ریشل نامزد خود «بری» را در کلیسا رها کرده و پیش بهترین دوست دوران کودکی خود، مونیکا می‌رود. بین خانهٔ این دو و خانهٔ چندلر و جویی فقط یک راهرو وجود دارد و برادر مونیکا، راس که به تازگی از همسر لزبین خود جدا شده هم مرتب به آنجا رفت و آمد دارد. فیبی روح آزاد و عجیب این گروه، هم اتاقی قدیمی مونیکا است. محل اتفاقات این مجموعه شامل آپارتمان مونیکا، آپارتمان چندلر و جویی، آپارتمان راس، آپارتمان فیبی، و یک قهوه خانهٔ محلی به نام سنترال پرک است (که در فلاش بک معلوم می‌شود این قهوه خانه در ابتدا بار بوده‌است).

سریال Freinds به طور مداوم از شوخیهای اغراق شده که معمولآ به طرح اصلی مربوط نیستند استفاده می‌کند. بعضی از طنزها مربوط به مسائل جنسی، سیاست و کنایات، و گاهی بی منطق است. همچنین گاه و بی گاه به زوایای مهمی مانند به هم خوردن روابط می‌پردازد. شوخیهای مربوط به موقعیت، طنزهای کنایه دار، و استهزا معمولآ اتفاق می‌افتند. همچنین بسیاری از طنزها بر مبنای تجربیات شخصیتهای اصلی به صورت نقل قول بیان می‌شوند.
سریال دوستان فرصتی به هنرمندان قدیمیتر که در گذشته فعالتر بودند داد. الیوت گولد نقش پدر راس و مونیکا را بازی می‌کند و مارلو توماس مادر ریچل است.
شهرت سریال Freinds به حدی بود که تا پایان سریال، به شش شخصیت اصلی آن هر کدام برای هر قسمت یک میلیون دلار آمریکا پرداخت شد. شش هنرپیشه طی مذاکره‌ای پذیرفتند که از آسیب وارد کردن به یک شخصیت یا دیگران جلوگیری کنند. تبلیغات در آخرین سری سریال Freinds، که بیش از ۵۲ میلیون بیننده جذب کرده بود، برای یک پیام ۳۰ ثانیه‌ای دو میلیون دلار در آمریکا و صد و نود هزار دلار کانادا در کانادا ارزش داشت.

سریال امریکایی دوستان، سریال دوستان، خرید سریال دوستان، خرید سریال امریکایی دوستان، خرید سریال دوستان ارزان، خرید سریال دوستان نسخه خانگی، خرید سریال دوستان زیرنویس فارسی، سریال امریکایی فرندز، سریال فرندز، خرید سریال فرندز، خرید سریال امریکایی فرندز، خرید سریال فرندز ارزان، خرید سریال فرندز نسخه خانگی

خرید سریال فرندز، دوستان

قسمت‌های جدید سریال دوستان – سریال Freinds

به دلیل شهرت بسیار زیاد سریال دوستان در زمان پخش اولیه آن، شایعات در مورد به هم پیوستن دوباره برای ساختن چند قسمت ویژه بعد از پخش سری آخر به وجود آمد که حتی بعضی اعلام کردند که قرارداد آن هم منعقد شده‌است. هر چند این شایعات به طور مداوم از طرف ان بی سی و شش هنرپیشه رد می‌شد. کورتنی کاکس، هنرپیشه نقش مونیکا، گفته که تمایل به بازی در یک قسمت دیگر دارد و ضمنآ گفته‌است که نمی‌خواهد قسمتی به صورت فلاش بک بازی کند. جنیفر انیستن که از بین هنرپیشه‌های اصلی کمترین علاقه را به بازی دوباره در نقش خود دارد اشاره کرده که ممکن است قسمتی ویژهٔ عید شکرگذاری ساخته شود. از طرفی لیزا کودرو در مراسم افتتاحیه جایزه امی ساختن یک قسمت ویژه را به سادگی شایعه خواند.
بیرون از صحنهٔ بازی، سریال فرندز به دلیل به هم پیوستگی نامعمول هنرمندانش شناخته می‌شد. شش هنرمند اصلی از ابتدا تلاشهای هوشیارانه و دقیقی کردند تا ساختار متحد مجموعه حفظ شود و اجازه ندادند کسی از آنها مسلط بر دیگران شود. این موضوع شامل این درخواست بود که یا همگی نامزد یک کلاس از جایزه (بیشتر هنرمند نقش مکمل) شوند یا هیچکدام نامزد نشوند. بعلاوه در مذاکرات مالی در مورد دستمزد همگی با هم حاضر می‌شدند (کودرو گفته، «شش نفر ما بسیار قویتر از فقط یک نفر است»). این هنرمندان به قدری با یکدیگر صمیمی شدند که «تام سلک» یکی از ستارگان مهمان گفت که گاهی احساسات غیر قابل توصیف بود.

اثر فرهنگی سریال دوستان – سریال Freinds

سریال دوستان در سطحهای مختلف اثر قابل توجهی بر فرهنگ عامه امریکا خصوصاً بر زبان و مد داشت. کاربرد «so» به معنای «خیلی» یا «واقعاً» توسط نویسندگان سریال دوستان اختراع نشد اما استفادهٔ زیاد این عبارت در سریال Freinds استفادهٔ آن را در مکالمات روزمره تشویق کرد. همچنین عبارت «I Know» به معنای «می دانم» توسط شخصیتهای مجموعه Freinds به خصوص مونیکا با لحنی تأکیدی باعث به کار رفتن بیش از پیش آن شد. ضمناً مجموعه فرندز به دلیل اثر آن بر مد روزمره و مدل موی سر قابل توجه‌است، به عنوان مثال مدل موی جنیفر انیستن توسط عدهٔ زیادی تقلید می‌شد.
عبارت «راس و ریشل» هم برای روابط دارای سابقه که قطع و وصل می‌شوند استفاده می‌شود. هنوزهم به کسانی که واقعا همدیگر را دوست دارند اما دائم با هم بحث می‌کنند و یا حسادت می‌کنند این اصطلاح را لقب می‌دهند.

سریال امریکایی دوستان، سریال دوستان، خرید سریال دوستان، خرید سریال امریکایی دوستان، خرید سریال دوستان ارزان، خرید سریال دوستان نسخه خانگی، خرید سریال دوستان زیرنویس فارسی، سریال امریکایی فرندز، سریال فرندز، خرید سریال فرندز، خرید سریال امریکایی فرندز، خرید سریال فرندز ارزان، خرید سریال فرندز نسخه خانگی

خرید سریال فرندز، دوستان

مراحل تولید سریال دوستان – سریال Freinds

درد سریال دوستان اگرچه به نظر می‌رسد که اکثر صحنه‌ها در محله گرین ویچ در منهتن، نیویورک بازی شده، اما مجموعه در کالیفرنیا فیلمبرداری شد. نمای بیرونی آپارتمان دوستان در خیابانهای گروو و بدفورد در محله گرین ویچ واقع شده‌است. هیچ سکانسی که شامل هنرپیشگان باشد در نیویورک فیلمبرداری نشده‌است. حتی تیتراژ شروع سریال Freinds کنار فواره‌ای در کالیفرنیا گرفته شده‌است. تقریباً برای کل سری اول مجموعه دوستان، خیابانی بیرون سنترال پرک وجود نداشته و فقط یک پس زمینهٔ نقاشی شده بوده‌است. طراحان پنجره را کمی مات کردند و گیاهان بسیاری پشت آن گذاشتند تا آن را پنهان کنند.

واکنش منتقدان درباره سریال دوستان – سریال Freinds

وقتی که هنوز سریال دوستان روی آنتن نرفته بود اولین قسمت‌ها توسط گروهی از منتقدان دیده شد و تقریباً کمتر از نیمی آن را تأیید نکردند. بعضی اظهار نظر کردند که این مجموعه طرز برخورد و رفتار دوستان را نشان نمی‌دهد. وقتی که سریال Freinds محبوبیت بدست آورد، نظر منتقدان هم تغییر کرد. سریال دوستان «بهترین برنامهٔ تلویزیون در دههٔ ۹۰» خوانده شد و منتقدان آن را بهترین کمدی تلویزیونی تاکنون نامیدند. سری هشتم سریال Freinds با بردن جایزهٔ با ارزش «عالیترین مجموعهٔ کمدی» امی ستایش منتقدان را جلب کرد.

رتبه‌ها جالب درباره سریال دوستان – سریال Freinds

۶۶-دقیقه سری پایانی سریال دوستان توسط برنامهٔ «سرگرمی امشب» به عنوان بزرگ‌ترین لحظهٔ تلویزیون آمریکا در سال ۲۰۰۴ نامیده شد و دومین رتبه را در سال ۲۰۰۴ بدست آورد و فقط از فینال قهرمانی دو لیگ فوتبال آمریکا عقب ماند؛ هرچند سری پایانی سریال دوستان نتوانست از رتبهٔ دریافت شده توسط سری پایانی سریالهای «مش» (۱۰۶ میلیون)، «به سلامتی» (۸۰٫۴ میلیون)، یا «ساینفیلد» (۷۶٫۳ میلیون) تجاوز کند. البته این قسمت پر طرفدارترین قسمت از مجموعهٔ دوستان نبود و قسمت «بعد از فینال» از سری دوم که در ۲۸ ژانویه ۱۹۹۶ روی آنتن رفت ۵۲٫۹ میلیون تماشاگر جذب کرد. در سری ۲۰۰۱-۲۰۰۲، سریال دوستان بالاترین رتبه را در بین برنامه‌ها در ایالات متحده بدست آورد.

Advertisements